CENY – Panie, a w tamtej szkole taniej uczą

W myśl zasady, która przyświeca OFF SCHOOL od samego początku: nie rywalizujemy ceną, postanowiłem sprawdzić jak wyglądają ceny kursów innych szkół. Nie sposób sprawdzić ceny każdej szkoły językowej dlatego porównanie dotyczy jedynie 3 dużych szkół w Poznaniu i 7 średniej wielkości oraz tych szkół w Swarzędzu, które podobnie jak Offschool prezentują swoje ceny na stronie.

Wyniki:

Nauka w Poznaniu na pierwszy rzut oka jest tańsza od 9,99zł/45 minut. Haczyk tkwi w wielkości grup z reguły są to grupy 8-12 osób, czyli trzykrotnie większe niż standardowe grupy w Offschool. Dwie szkoły mocno podbiły średnią cenę ponieważ oferowały kursy grupowe w cenie 23 i 42zł (!) za 60 minut – cena w obydwu przypadkach cena kursu podana była za semestr, dlatego warto czasami wziąć kalkulator do ręki i wyliczyć faktyczną cenę lekcji.

Jeżeli porównamy grupy takie jak w Offschool to średnia cena lekcji w grupie 3-4 osobowej (45-60 minut) wynosi 27 złotych (nie wszystkie szkoły miały takie grupy w ofercie).

Koszt lekcji indywidualnej wynosi od 51zł do 90zł.  Z pewnością na rynku są szkoły, które proponują jeszcze droższe zajęcia.

Wnioski:

Wybierając najlepszy kurs dla siebie musisz zwrócić uwagę na:

  • wielkość grup – wolisz siedzieć w sali z 3 czy 11 osobami. Duża grupa oznacza również, że czas poświęcony każdej osobie z osobna jest znacznie krótszy.
  • cena za lekcję – często szkoły decydują się na podane ceny za semestr lub cały rok. Warto wtedy podzielić cenę przez ilość lekcji.
  • płatność – nierzadko szkoły chcą żebyś zapłacił z góry za rok/semestr. Z pewnością jest to dobre rozwiązanie dla szkoły, ale co w sytuacji gdy na dłużej wypadniesz z zajęć? Zwróć uwagę czy płatność w ratach miesięcznych nie jest droższa od jednorazowej płatności.
  • umowa – tradycyjnie szkoły wymagają od ucznia deklaracji uczestnictwa w kursie przez cały semestr lub rok. Takie rozwiązanie jest ponownie bardzo dobre dla szkoły, ale czy na pewno dla Ciebie

Jeżeli jesteś ciekaw jak to wygląda w OFFSCHOOL sprawdź klikając  TUTAJ lub przejdź do zakładki CENNIK.

Pamiętaj również, że wybierając szkołę wybierasz tak naprawdę lektora, który przede wszystkim będzie odpowiedzialny za Twój sukces. Lektorzy Offschool zostali poddani ocenie w ANKIECIE (wyniki w aktualnościach lub TUTAJ) i z dumą mogę napisać, że wszyscy otrzymali najwyższą, maksymalną ocenę od naszych uczniów.

P.S. Wszystkie szkoły z porównania zaznaczały, że uczą z pasją 🙂

 

Możesz również polubić…