Wasze pytania – Nasze odpowiedzi

Przede wszystkim – PYTAJ o wszystko co przychodzi Tobie do głowy.

Prawdopodobnie przez ostatnią dekadę słyszeliśmy wszystkie możliwe pytania dotyczące organizacji kursu.

Pytając jednak nie spodziewaj się łatwych odpowiedzi ani słów, które prawdopodobnie chcesz usłyszeć.

Często pytacie:

– LEPIEJ W GRUPIE CZY INDYWIDUALNIE?

to zależy od Ciebie:) Lekcje grupowe nie są w niczym gorsze od lekcji indywidualnych szczególnie w sytuacji, że w naszej szkole będziesz uczyć się w grupie maksymalnie 4 osobowej. Jestem pewien, że jeżeli trafiłbyś do grupy 40 osobowej to również się nauczysz.

Jest kilka warunków: będziesz przychodzić na czas, na zajęcia przyjdziesz wypoczęty, będziesz odrabiać zadania domowe i przede wszystkim będziesz skupiony na lekcji, a nie na swoim smartfonie.

Lekcje indywidualne sugerujemy osobom, które:

  • pracują na trzy zmiany
  • potrzebują języka specjalistycznego
  • często wyjeżdżają lub często będą odwoływać zajęcia

Atutem zajęć indywidualnych jest możliwość odwołania zajęć do 3h przed ich rozpoczęciem bez ponoszenia konsekwencji. W przypadku zajęć grupowych płacisz za miejsce nie za obecność.

– ILE LEKCJI W TYGODNIU

To zależy od Ciebie:)

Nasza szkoła oferuje spotkania 1x50minut, 1×100 minut, 2×50 minut, 2×100 minut.

W praktyce jeżeli wybierzesz opcję 1×50 minut i wiesz, że nie masz czasu odrabiać zadań domowych ani robić powtórek to stracisz czas i nie masz możliwości nauczenia się czegokolwiek. Ta opcja jest idealna dla osób z zaawansowanym angielskim, które potrzebują tej lekcji by utrzymać obecny poziom poprzez kontakt z językiem, jeżeli nie mają innej możliwości. Ewentualnie jest to opcja dla zupełnych maluszków, które jeszcze nie chodzą do szkoły i jest to ich pierwszy kontakt z nauką przedmiotu.

1×100 minut polecamy osobom początkującym, które są zbyt zapracowane by przychodzić do nas dwa razy w tygodniu. Progres jest jednak uwarunkowany: regularną pracą w domu i systematycznym przychodzeniem na zajęcia.

2×50 minut to najlepsza opcja dla dzieci i grup średnio-zaawansowanych. Nasza propozycja dla takich grup to jedno spotkanie w całości poświęcone na komunikację zwykle z cudzoziemcem, druga lekcja jest prowadzona przez Polaka i ma na celu poprawę gramatyki. Druga sprawa, że zapisując dziecko na zajęcia 2×100 minut działasz niehumanitarnie. Dziecko nie jest w stanie wytrzymać w skupieniu dłużej niż 30 minut, poza tym pamiętaj, że ono uczy się 3x szybciej niż TY i …..jest tyle innych rzeczy do robienia po szkole, że angielki nigdy nie będzie priorytetem:)

2×100 minut jest to kurs dość intensywny, który wymaga dodatkowo jednej lub dwóch godzin nauki w weekend. Podczas takiego kursu efekt przychodzi najszybciej, jednak zdajemy sobie sprawę, że na komfort poświęcenia takiej ilości czasu może pozwolić sobie zdecydowanie mniej osób, choć wydaje się że taka propozycja jest najbardziej popularna w innych szkołach językowych. Prosimy jednak ,,MIERZ SIŁY NA ZAMIARY” często osoby chcą szybkiego efektu i zapisują się na kurs 2x100minut i … chodzą dwa miesiące, bo okazuje się, że nie mają dwóch wieczorów wolnych w tygodniu. Niestety umowa ze szkołą jezykową jest tak skonstruowana, że zwykle płacisz z góry za cały rok. Stajesz się wtedy idealnym klientem szkoły: Ciebie nie ma, Kasa jest.

Atutem naszej szkoły jest możliwość rezygnacji z kursu w każdym momencie jego trwania; nie wiążemy Ciebie długotrwałą umową. Rozliczamy się miesięcznie i zawsze masz możliwość wybrania innego kursu.

 

 

Możesz również polubić…