Panie! Naucz mnie Pan Gadać!

,,Panie! ja tam tej całej gramatyki nie potrzebuję, ja muszę się jedynie dogadać. Kumpel pojechał do Anglii i się jakoś dogaduje.”

albo:

,,Panie! ja te całe rzeczowniki i czasowniki to dawno temu w szkole miałem. Ja nie przychodzę to polskiego się uczyć tylko angielskiego. Ja muszę gadać; i to szybko.”

Kochamy takich klientów. Złoci klienci szkół językowych: chodzić będą zawsze, raczej się nigdy nie nauczą:)

Panie! Zrozum Pan, że nie można dogadać się bez gramatyki! Jeżeli potrzebujesz ,,tylko komunikacji, a nie gramatyki” to informuję, że komunikacja jest możliwa właśnie dzięki gramatyce i słowom rzecz jasna. W skrócie wygląda to tak, że gramatyka mówi w jaki sposób należy słowa poskładać, żeby miały ten sens, który chcesz żeby miały.

Bez gramy ani rusz 🙂

Jest jednak nadzieja; gramatyka jest prosta. Naprawdę, gramatyka jest prosta.

Nauczymy Ciebie jak korzystać z gramatyki i które jej rozdziały są dla Ciebie i Twojego rozmówcy kluczowe, żeby poszedł komunikat. Zgadza się, nie musisz znać regułek i definicji, z którymi kojarzy się Tobie gramatyka. Jednak musisz znać pewne zasady, bez których to co mówisz to niestety czysty bełkot i to, że Twojego kumpla jakoś ktoś za granicą rozumie  zawdzięcza to inteligencji rozmówcy, a nie swojej wiedzy.

Wracając do rzeczowników, czasowników i przymiotników, podmiotów i orzeczeń; bez tego się niestety nie obejdzie. Podobnie jak nie zbudujesz domu nie wiedząc czym jest beton, gips, grunt i zaprawa. To są podstawy, zaufaj nam, że wiemy jak Ciebie tego nauczyć i nie musisz przejawiać talentów językowych by to zrozumieć.

Możesz również polubić…