METODA

Drugim najczęściej zadawanym pytaniem przy zapisie na kurs jest: Jaką metodą Państwo uczycie?

Piłeczkę można łatwo odbić podając (wymyślając) jakąś nazwę: akademicką, komunikatywną, bezpośrednią, sensoryczną, autorską, adhokową:).

Można potraktować pytanie poważnie i próbować wytłumaczyć, ale z reguły nie ma na to czasu.

Więc jak uczymy? Najlepiej porównać to do ….. piramidy gimnastycznej.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że nie ma nic złego w książkach do nauki języka (poza ceną :). Pracują nad nimi całe sztaby fachowców, metodyków, lingwistów i grafików. Mają oni do dyspozycji skomplikowane narzędzia, które zbierają informacje na temat najczęściej używanych słów i wszystkich zmian zachodzących w języku. Żadna szkoła językowa na świecie nie jest w stanie wiedzieć o języku  więcej. Dlatego każdy kurs językowy w założeniu powinien być oparty o podręcznik. Na bieżąco monitorujemy rynek i staramy wyłowić się najlepsze z nich.

Książka jednak to nie wszystko. Nawet najlepsza książka nie bierze pod uwagę specyfiki danej nacji. Autorzy nie są w stanie przewidzieć kto będzie pracować z ich podręcznikiem. Dlatego książki są często uniwersalne; dla Polaka, Chińczyka i Peruwiańczyka. Zadaniem naszej szkoły językowej i Twojego nauczyciela jest uzupełnienie książki o materiał, który jest szczególnie trudny dla Polaków. Każdą książkę należy uzupełnić o handouty precyzyjnie przygotowywane przez nauczycieli.

Kolejny filar naszej metody to nauczyciel: doświadczony, ciekawy  świata, lubiący uczyć i lubiący swoich uczniów. Wszyscy uczymy się języka, żeby ,,się dogadać”, lepiej lub gorzej; powiedzieć w języku obcym o co nam chodzi, zapytać o interesujące nas rzeczy, zrobić interes z cudzoziemcami. Zadaniem nauczyciela jest przygotowanie interesujących tematów poza książkowych, o których chce się rozmawiać! Mamy swoje internetowe zakamarki gdzie szukamy wartościowych i aktualnych tematów: słuchamy, dyskutujemy, spieramy się – uczymy się, również od Was!

Ostatni filar to Ty. Przyjdź na zajęcia. Przyjdź przygotowany. W domu powtórz słówka, zrób zadanie domowe. Przyjdź i przynieś materiały (najlepiej te z ostatniej lekcji, a nie te z innego kursu sprzed czterech lat:). Wyluzuj się i chciej rozmawiać.

Tylko połączenie tych wszystkich elementów doprowadzi Ciebie do sukcesu. A nazwa metody? Wymyśl sam 🙂

Do zobaczenia na zajęciach angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego……. w Poznaniu, Swarzędzu lub ZALASEWIE!

 

Możesz również polubić…